Logistika pre e-commerce

Podľa informácií z portálu Bridge ecommerce magazine (www.ecommercebridge.sk) je na slovenskom trhu viac ako 11 000 e-shopov. E-commerce zažíva dlhodobý rast a počet nových
e-shopov rastie medziročne o takmer 20 %.

To so sebou prináša aj rozvoj technológií a všetkých súvisiacich služieb, od špeciálnych IT riešení cez špecifický marketing až po úplne nový pohľad napríklad na outsourcing logistiky.

Komplexné riešenie logistiky pre e-shop je špeciálnou kombináciou produktov skupiny Geis. Know-how, ktoré vychádza z dlhodobej spolupráce s mnohými e-shopmi, ponúka Geis aj menším podnikateľom v oblasti e-commerce. Výhodou sú tzv. multi-user sklady, v ktorých dokáže obslúžiť viac menších klientov a využiť synergie, ktoré toto riešenie prináša, v prospech zákazníkov.

Skupina Geis má v tejto oblasti už značnú skúsenosť. „V roku 2012 sme spustili prvý pilotný projekt na zabezpečenie obsluhy e-shopu pre jedného z našich klientov a od tej doby pripravujeme viac než dva projekty ročne“, hovorí Soňa Rychtaříková, projektová manažérka skupiny Geis. „E-commerce projekty tvoria dnes napríklad v Českej republike cca 25% objemov služieb, ktoré poskytujeme v oblasti skladovej logistiky,“ dodáva.

Geis zaisťuje tieto služby zákazníkom z oblasti elektroniky, textilu, kozmetiky, drogérie a ďalších.

„Pre každého zákazníka navrhujeme unikátny projekt. V prípade skladových technológií a layoutu skladu pripravujeme flexibilné riešenie, ktoré umožňuje prispôsobenie skladové kapacity a vychystávacieho a baliaceho procesu v nadväznosti na kolísanie objemov. Tie sa môžu meniť doslova zo dňa na deň vrátane výraznej sezónnosti,“ vysvetľuje Rychtaříková. „Projekt v základe staviame na našich prevádzkových a informačných technológiách. Nevyhnutnosťou je štandardizácia identifikácie tovaru – čiarové kódy, popr. QR alebo 2D kódy, EDI komunikácia s dodávateľmi aj logistickými a prepravnými partnermi, štandardom sú RF terminály s využitím čiarových kódov.“

Skupina Geis zabezpečí klientom v oblasti e-commerce služby, ktoré naozaj potrebujú – od jednoduchého skladovania alebo prepravy až po úplný full-service: Dovoz tovaru od dodávateľov, kompletný outsourcing skladové logistiky (manipulácia, skladovanie, vychystávanie, etiketovanie, balenie), zabezpečenie zodpovedajúceho obalového materiálu a B2C balíkovú distribúciu na území SR a ČR vrátane doručenia do vlastnej siete výdajných miest pre balíky z e-shopov Geis Point.

Operácie s tovarom, ktoré sú pre dobrú logistiku e-shopu potrebné, predpokladajú vysokú sofistikovanosť procesov, zabezpečenie dobrých podmienok pre skladovanie tovaru, kvalifikovaný personál a napojenie na distribučné kanály. Logistický provider má vďaka širokému portfóliu zákazníkov značné know-how a môže ponúknuť najnovšie technológie, postupy ako aj vyškolených profesionálov. Dokáže tiež využiť synergické efekty napríklad začlenením novej zákazky do existujúceho distribučného centra. „Do logistiky nemusíte investovať zbytočne. Sme otvorení rokovaniu s ďalšími klientmi, ktorí sa chcú venovať naplno svojmu biznisu a hľadajú outsourcing pre sprievodné a podporné činnosti,“ dodáva Rychtaříková.

Viac informácií na: www.geis-group.sk

Zdroj fot: Geis SK s.r.o.

Krátke info o skupine Geis

Skupina Geis má hlavné sídlo v nemeckom Bad Neustadte. Od svojho založenia v roku 1948 sa neustále rozvíja. Holding, ktorý riadia priamo majitelia, je dnes globálnym poskytovateľom komplexných logistických služieb. Zamestnáva okolo 6 350 ľudí a v roku 2017 vygeneroval obrat 854 miliónov EUR. Do holdingu patria spoločnosti v Nemecku, Švajčiarsku, Luxembursku, Rakúsku, Poľsku, Českej republike a na Slovensku.

Hlavné oblasti podnikania: Road Services (balíkové/paletové/kusové/celovozové prepravy), Logistics Services (skladová logistika, výroba obalov) a Air+Sea Services (letecké a námorné prepravy, špeciálne projekty prepráv).Na Slovensku patria do skupiny Geis firmy Geis SK a Geis Parcel SK, v Českej republike potom Geis CZ s.r.o., Geis Parcel CZ s.r.o., Geis CZ Air+Sea s.r.o., Geis Solution CZ s.r.o. a Spedition Feico, spol. s r.o. Česko-slovenská časť skupiny zamestnáva viac ako 1 600 pracovníkov na 39 pobočkách a špecializovaných logistických pracoviskách, a v roku 2017 dosiahla obratu 205 miliónov EUR